P - Pt 09:00 - 19:00. S-Sv: Slēgts
Burtnieku iela 36A, Rīga

Konsultācija, diagnostika un ārstēšanas plānošana

Regulāras zobu pārbaudes un diagnostika

Skaista un veselīga smaida noslēpums ir regulāras zobu pārbaudes, profesionāla higiēna un mutes dobuma higiēnas noteikumu ievērošana mājas apstākļos. Vismaz reizi gadā ir jāierodas pie zobārsta uz profilaktisko apskati, lai laikus diagnosticētu bojājumus un izvairītos no sarežģītām, dārgām un laikietilpīgām manipulācijām.  

Pacienta pirmais apmeklējums

Anamnēzes ievākšana

Katra ārstēšana sākas ar anamnēzes ievākšanu kas ir informācijas ieguves process par pacienta stomatoloģisko un medicīnisko vēsturi, izslimotajām un blakus slimībām, žokļa un sejas traumām, alerģijām, iemesliem, kuru dēļ pacients vērsies pēc palīdzības pie zobārsta, un par sūdzībām saistībā ar mutes dobuma veselību 

Izmeklēšana un diagnostika

Pēc anamnēzes sagatavošanas ārsts pievēršas pacienta problēmas apspriešanai, noskaidro viņa vēlmes saistībā ar ārstēšanu, veic mutes dobuma sākotnējo objektīvo izmeklēšanu un diagnostiku 

Ārstēšanas plāna sagatavošana

Ja nepieciešams, ārsts veic digitālos rentgena izmeklējumus vai trīsdimensiju datortomogrāfiju (CT) un sagatavo turpmāko ārstēšanas plānu un izmaksas 

Implantologa konsultācija

Mūsdienās zobu implantācija jau ir kļuvusi par izplatītu mutes dobuma ārstēšanas veidu. Tomēr veiksmīga ārstēšanas plānošana joprojām ir veiksmīgas implantācijas pamatnoteikums. 

  • Tāpat kā ārstēšanas gadījumā, implantologa konsultācija sākas ar anamnēzes ievakšānu. Implantologs sākumā novērtē pašreizējo situāciju, žokļa kaula un mīksto audu stāvokli. Konsultācijas neatņemama daļa ir 3D rentgena attēla uzņemšana.
  • Diezgan bieži implantu ievietošanai nepieciešamas papildu manipulācijas, piemēram, mīksto un cieto audu (kaula) atjaunošana, ja to apjoms ir samazinājies. Jāveic arī mutes dobuma kvalitatīva sanācija, t. i., pacientam jāizārstē visi kariesa skartie zobi, jānovērš smaganu audu iekaisums, jālikvidē zobu aplikums un cietais zobakmens. 
  • Konsultācijas laikā tiek uzklausītas pacienta vēlmes un izvēlēts vispiemērotākais ārstēšanas plāns, ar pacientu tiek saskaņoti implantācijas posmi un termiņi un tās kopējās izmaksas. 
  •  

Dr. Vitālijs Gnusins – vadošais ārsts, specializējas implantoloģijā un ķirurģijā ar 10 gadu pierēdzi.

Protēzista konsultācija

Protēzists novērtē zobu un smaganu, gļotādas, košļāšanas muskuļu un deniņu kaula un apakšžokļa locītavas stāvokli. Pēc anamnēzes ievakšānas pacientam tiek veikts rentgena izmeklējums, lai iegūtu pilnīgāku priekšstatu par mutes dobuma stāvokli. Pēc tam protēzists izpēta iegūto attēlu, piedāvā pacientam optimālo ārstēšanu un sniedz ieteikumus, kā arī veic gaidāmos atjaunošanas procedūru izmaksu aprēķinus. 

Pamatojoties uz konsultācijā iegūtajiem datiem, protēzists sagatavo ārstēšanas plānu, kurā atspoguļoti šādi svarīgi aspekti: 

  • Stomatoloģiskā diagnoze 
  • Restaurācijas veids vai protēzes tips 
  • Detalizēts nepieciešamo manipulāciju sagatavošanas posmu un veikšanas apraksts 
  • Apmeklējumu skaits, intervāli starp tiem un kopējais ortopēdiskās ārstēšanas ilgums
  • Pakalpojumu izmaksas.