No pirmdienas līdz piektdienai, 09:00 - 19:00. Pēc iepriekšēja pieraksta
Burtnieku iela 36A, Rīga

APLŪKO VIDEO

Specializēta Implantoloģijas Klīnika Teikā

Zobu implantācija ir mūsdienīgs, uzticams un ilgmūžīgs veids, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus.

  • Piesakies uz vizīti
  • Izskaidrosim jums piemērotāko variantu
  • Pieņem lēmumu par implantu ievietošanu

Kas ir zoba implants?

Zoba implants ir mākslīga zoba sakne, kuru ievieto zaudēta zoba vietā. Tas var būt izgatavots no dažādiem materiāliem, bet visbiežāk tas ir titāna vai titāna un cirkonija sakausējums. Zoba implants  atgādina skrūvi, kuru  ķirurģiskā ceļā ievieto žokļa kaulā zaudētā zoba vietā un pie tā tiek piestiprināts mākslīgā zoba kronis.  Dentālais implants ķirurģiskā ceļā tiek ievietots kaulaudos zaudētā zoba vietā un pie tā tiek piestiprināts mākslīgā zoba kronis.

Kā notiek implanta ievietošanas operācija?

Ceļš uz zoba implanta ievietošanu sākas ar konsultāciju pie zobārsta-implantologa. Pirmās vizītes laikā tiek veikta zobu apskate, pārbaudīta gan zobu, gan smaganu veselība, kā arī tiek veikts rentgens, lai noskaidrotu, kāds ir žokļa kaula stāvoklis. Pēc tam es pacientam izveidoju ārstēšanas plānu, kas parāda tālāko procesu un tā izmaksas. Kopā ar pacientu to pārrunājam, lai viņš var saņemt atbildes uz vēl neskaidrajiem jautājumiem, kā arī pieņemt lēmumu par ārstēšanas uzsākšanu.

Saskaņā ar ārstēšanas plānu, nākamajā vizītē jau varu ievietot zoba implantu vai implantus.  

Visbiežāk dzīšana notiek pāris mēnešus un tikai tad, kad tas ir noticis var sākt mākslīgā zoba kroņa vai kroņu izgatavošanas procesu saskaņā ar ārstēšanas plānu.  Lai sasniegtu ideālus estētiskos un funkcionālos rezultātus var būt nepieciešamas dažas pielaikošanas. 

Ir situācijas, kad iespējams ievietot implantu uzreiz pēc zoba izraušanas.

Kapēc zaudēts zobs jāatjauno pēc iespējas ātrāk?

Neskatoties uz to, ka daudziem šķiet – viena vai vairāku zobu zaudējumam nav graujošu seku un tas neietekmē dzīves kvalitāti – ir svarīgi zināt, ka viena vai vairāku zobu zaudēšanas gadījumā pēc iespējas ātrāk jāparūpējas par to atjaunošanu.

Ja ārstēšana tiks atlikta, organismā neizbēgami sāksies nevēlamas izmaiņas:

 – Uz zaudētā zoba pusi sāks sasvērties blakus esošie zobi. Tas negatīvi ietekmēs smaida skaistumu, izveidosies spraugas. Zobu sasvēršanās pasliktinās blakus esošo zobu stāvokli. Atkailinātas zobu saknes ievērojami palielina saslimšanas risku ar periodonta slimībām. Izmainīsies sakodiens un nepareiza sakodiena dēļ var rasties galvassāpes.

 – Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust. Tā rezultātā var mainīties sejas forma, cilvēks pāragri novecos.

Kapēc zoba implanti ir labāki nekā tiltveida protēzes?

Zobu aizvietotošanai metodei  ar “tiltveida protēzi”, ir vairāki trūkumi. Pirmkārt, blakus esošos veselos zobu ir jānoslīpē, kas ievērojami samazina to izturību un ilgtermiņa prognozi. Otrkārt, zem “tiltiņa” esošos zobus ir grūtāk iztīrīt, tur uzkrājas ēdiena paliekas, kas izraisa kariesa attīstību, kas var novest pie šo zobu zaudēšanas.

Zoba implants ir atsevišķi stāvoša vienība, kam nav nepieciešama blakus esošo zobu balsts. Tam nav nepieciešama īpaša kopšana vai specializēti līdzekļi.

ĀRSTĒŠANAS IESPĒJAS

Zobu ekstrakcija un tulītēja implantācija

Pacientam uzreiz pēc zoba ekstrakcijas var tikt veikta tūlītēja zobu implanta ievietošana un, ja iespējams, pagaidu kroņa fiksēšana. 

Tāda implantācija ir ērta (pacients nevienu dienu nav bez zoba), tā ir nesāpīga (implantācijas operācija ir mazāk traumatiska par zoba ekstrakciju) un nav vajadzīgas papildu operācijas (ir tikai viena ķirurģiskā iejaukšanās). 

Vai ar zobu implantu var atjaunot tikai vienu zobu?

Ar zobu implantiem var aizvietot  vienu, kā arī vairākus trūkstošos zobus, kā arī pilnīgi visu zobu rindu. Lai aizvietotu vairākus zobus, tiek izmantotas tiltveida konstrukcijas, kas tiek piestiprinātas pie implantiem. Savukārt, lai aizvietotu visu zobu rindu, var izgatavot izņemamās vai arī neizņemamās konstrukcijas.

Lai atjaunotu visu zobu rindu ar neizņemamām konstrukcijām, nav nepieciešams katru zobu aizvietot ar savu implantu. Pietiks ar 4-6 implantiem. Konkrēts implantu skaits ir atkarīgs no pacienta kaulaudu daudzuma un kvalitātes. Aizvietojot visu zobu rindu ar izņemamu konstrukciju, implantu skaits var būt no 2 līdz 4.

Kas ir kaula pieaudzēšana un vai tā ir nepieciešama vienmēr?

Kad  viens vai vairāki zobi trūkst ilgāku laiku, var veidoties cieto audu, t.i., kaulaudu, vai mīksto audu  (smaganas) trūkums.

Šajās situācijās nepieciešams tos atjaunot. Mūsdienās to iespējams ērti izdarīt. Šai procedūrai izmanto mākslīgu kaula aizvietotāju, kuru ar speciālām membrānām nofiksē vietās, kur ir izveidojies defekts. Vai arī – mīksto audu zuduma gadījumā izmanto mākslīgās smaganas aizvietotāju. 

Katra situācija ir ļoti individuāla. Ir gadījumi, kad kaula vai smaganas pieaudzēšanu var apvienot ar implantācijas operāciju. 

Mākslīgo audu pieaudzēšanas procedūra ilgst apmēram… un tās laikā tiek izmantota atsāpināšana. Dzīšanas process norit apmēram…

Lai pasargātu dabiskos kaulaudus pēc zoba izraušanas, bieži iesaku saviem pacientiem izrautās zoba saknes vietu piepildīt ar biomateriālu. Šī manipulācija pacientam nav ne sāpīga, ne arī nepatīkama. Pēc kaula sadzīšanas mums ir gatava vieta implanta ievietošanai.